
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 7.8 mm |
| Termination | Press-Fit |
| Max Operating Temperature | 130 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Material | Silicone |
| Radiation Hardening | No |
| Ratings | IP57 |
| Orientation | Straight |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Color | Green |
| Gender | Female |
| ELV | Compliant |
| Wire/Cable Diameter | 3.7 mm |
| Number of Positions | 1 |
| Number of Rows | 1 |
| Housing Material | Silicone |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Packaging | Bag |
| RoHS | Compliant |
| Accessory Type | Wire Seal |
Stock: 14635
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.04069 | $0.40690 |
| 50 | $0.03776 | $1.88800 |
| 100 | $0.03505 | $3.50500 |
| 500 | $0.03211 | $16.05500 |
| 1000 | $0.02941 | $29.41000 |
| 3000 | $0.02856 | $85.68000 |
| 5000 | $0.02773 | $138.65000 |
| 10000 | $0.02693 | $269.30000 |
